Dřevěné fasády jsou velmi oblíbeným doplňkem rodinných domů nebo rekreačních objektů. Jako všechny dřevěné stavební prvky v exteriéru však vyžadují kvalitní péči a údržbu, neboť dřevo je silně namáháno povětrnostními vlivy a UV zářením a pouze kvalitní nátěr zajistí jejich dlouhodobou životnost.

K nátěrům dřevěných fasád a štítů nejčastěji doporučujeme aplikaci olejů nebo lazur z pestré nabídky renomovaných světových výrobců v provedení jak syntetickém, olejovém, tak vodou ředitelném. Před samotnou aplikací lazury je potřeba ošetřit dřevo impregnačním nátěrem, který zabraňuje pronikání vlhkosti a chrání dřevo před napadením hnilobou a dřevokazným hmyzem. Následný nátěr lazurou pak zajistí kvalitní ochranu před povětrnostními vlivy a UV zářením.

Rekonstrukce dřevěné fasády - přináší Sokrates

Rekonstrukce dřevěné fasády - přináší Sokrates

Dřevěné obklady fasád jsou v našich končinách asi nejstarší venkovní povrchovou úpravou domů. Jednak proto, že dřevo bylo nejdostupnějším stavebním materiálem, nejsnáze se opracovávalo, montovalo na povrch domu a  bez další povrchové úpravy měl dřevěný obklad vysokou životnost.