Dřevěné fasády jsou velmi oblíbeným doplňkem rodinných domů nebo rekreačních objektů.  Jako všechny dřevěné stavební prvky v exteriéru však vyžadují kvalitní péči a údržbu, neboť dřevo je silně namáháno povětrnostními vlivy a UV zářením a pouze kvalitní nátěr zajistí jejich dlouhodobou životnost.

K nátěrům dřevěných fasád a štítů nejčastěji doporučujeme aplikaci olejů nebo lazur z pestré nabídky renomovaných světových výrobců v provedení jak syntetickém, olejovém, tak vodou ředitelném. Před samotnou aplikací lazury je potřeba ošetřit dřevo impregnačním nátěrem, který zabraňuje pronikání vlhkosti a chrání dřevo před napadením hnilobou a dřevokazným hmyzem. Následný nátěr lazurou pak zajistí kvalitní ochranu před povětrnostními vlivy a UV zářením.

V případě zašednutí dřeva je možno provést renovaci pomocí výrobků určených k čištění dřeva. Renovaci starších dřevěných fasád a štítů lze s úspěchem provádět i pomocí krycích barev mnoha typů v pestré odstínové škále.

Lazury, oleje a krycí barvy doporučujeme pod výrobní značkou Xyladecor, Belinka, Bori, Flugger, Luxol, Remmers, Sokrates, Chemolux, Eternal.

Rekonstrukce dřevěné fasády - přináší Sokrates

Rekonstrukce dřevěné fasády - přináší Sokrates

Dřevěné obklady fasád jsou v našich končinách asi nejstarší venkovní povrchovou úpravou domů. Jednak proto, že dřevo bylo nejdostupnějším stavebním materiálem, nejsnáze se opracovávalo, montovalo na povrch domu a  bez další povrchové úpravy měl dřevěný obklad vysokou životnost.