Dřevěné zahradní domky jsou dnes velmi populárním doplňkem zahrádek a rodinných domků. Dřevo každého zahradního domku je nutno ochránit před nežádoucími účinky UV záření, deštěm, sněhem, hnilobou a zajistit tak jeho dlouhou životnost a estetickou hodnotu. Toto nám zajistí pouze kvalitní nátěrový systém.

U zahradních domků doporučujeme nátěr lazurami renomovaných světových výrobců nátěrových hmot. Lazury odpuzují vodu a chrání dřevo nejen z venku ale i zevnitř, pronikají do hloubky dřeva a zajišťují jeho pružnost a odolnost. Lazury se vyrábí v několika provedeních, jak syntetické, tak vodou ředitelné, které jsou šetrnější pro naše životní prostředí a někteří zákazníci je preferují.  Před aplikací lazury je třeba provést nátěr vhodným impregnačním prostředkem, který dřevu poskytne prvotní ochranu před houbou, plísní, zamodráním a dřevokazným hmyzem. V případě, že je stávající nátěr lazurou již ve velmi špatném stavu, je možno jej přetřít krycí lazurou v některém z prodávaných odstínů. Při zašednutí dřeva doporučujeme nahlédnout do kategorie čištění a údržba.

V našem e-shopu rovněž najdete vhodné pomůcky pro aplikaci a přípravu podkladu (brusivo, štětce, rukavice, válečky).

Lazury, oleje a krycí barvy doporučujeme pod výrobní značkou Xyladecor, Belinka, Bori, Flugger, Luxol, Remmers, Sokrates, Chemolux, Eternal.