Xyladecor, značka prémiových produktů pro ochranu a dekoraci dřeva, neustále pracuje na inovativních řešeních, které posunují péči o dřevo o krok napřed. I díky tomu nabízí ty nejlepší produkty, které poskytují ochranu a zároveň udržují a posilují přirozené vlastnosti dřeva už více než 40 let. Speciální složení výrobků navíc zajistí to, že vaše dřevo bude v těch nejlepších rukou.

Tradiční česká značka Luxol je již přes 40 let velmi oblíbená zejména u kutilů, chatařů i chalupářů. V posledních dvou letech se svými novinkami Luxol Dekor, Luxol Originál Vintage a Luxol Originál AQUA snaží přiblížit mladší generaci. Ty přináší nejen skvělé vlastnosti, ale zároveň i trendy odstíny, které dřevu dodají ten správný „šmrnc“.

Ideálními pomocníky v péči o dřevo jsou produkty z řady Luxol Originál. Díky vylepšené receptuře chrání tenkovrstvá lazura Luxol Originál dřevěné předměty proti povětrnostním vlivům a UV záření. Navíc nabízí bohatý výběr zajímavých odstínů, které zvýrazňují přirozenou strukturu dřeva. Díky speciální technologii vody v oleji nátěr lépe penetruje do dřeva, zvyšuje jeho vodoodpudivost a zaručuje rovnoměrný rozliv. Ovšem pokud chcete dřevu navíc dodat „starodávný nádech“, sáhněte po dekorační lazuře Luxol Originál Vintage. Ta zajišťuje komplexní ochranu dřeva ve zcela nových trendy odstínech. Mezi hlavní benefity patří zvýšená vodoodpudivost, mechanická odolnost, vysoká přilnavost dalšího nátěru, hluboká penetrace a rovnoměrné rozptýlení pigmentu. Řada se letos rozrostla o novinku Luxol Originál AQUA. Jde o tenkovrstvou olejovou vodouředitelnou lazuru pro dekorativní nátěry dřeva v exteriéru. Chrání dřevo proti UV záření, je rychleschnoucí, dodává mu matně saténový vzhled, zajišťuje zvýšenou vodoodpudivost, vysokou přilnavost nátěru a mechanickou odolnost. Je vhodná pro nátěry plotů, dveří, pergol, zahradního nábytku, obkladů domů, okenic, chat, chalup a jiných dřevěných povrchů v exteriéru. Díky krémové konzistenci se snadno aplikuje a již po 90 minutách je odolná vůči dešti. Jedná se o barvu typu 2v1, takže při běžném použití lze lazuru aplikovat bez základního nátěru.